Hypotéky
Co je to hypotéka a informace k ní

HYPOTÉKY bez doložení příjmu můžeme popsat jako střednědobé až dlouhodobé úvěry, které slouží především k financování nemovitostí až do výše 85 % (popř. do 100% hodnoty nemovitosti).
Hypotéky:
Hypoteční kalkulačka
Americká hypotéka
Vyzkoušejte hypotéky na míru! Sestavíme vám hypotéku dle vašich individuálních požadavků.
Hlavní výhody hypotéky
- potřebné peníze získáte jednoduše a rychle
- hypotékou na nemovitost můžete kdykoliv prodat i s nemovitosí
- poplatky za vyřízení hypotéky hradíte většinou jen v případě schválení vašho hypotečního úvěru
- ušetříte (mnohdy výrazně) na daních z příjmu, protože od základu daně je možné odečíst zaplacené úroky, a to až do výše 300 tis. Kč ročně
Splatnost hypotéky
- hypotéky ve výši 70 až 85 % hodnoty nemovitosti je možné splácet 5-30 let.
- hypotéku je nutné splatit max. do 70-ti let věku
- po dobu čerpání hypotéky hradíte jenom úroky z aktuálně čerpané částky hypotéky
Hypotéky bez doložení příjmu
Hypotéka je úvěr, který slouží fyzickým nebo právnickým osobám financovat náklady spojné s nemovitým majetkem. Vždy musí být zajištěn zástavním právem k nemovitosti na území v České Republice.
Obvykle se používá jako prvek k zástavě nemovitost, kvůli které si spotřebitel o hypotéku žádá. Doba splácení se pohybuje mezi 15-20 lety. Pro výpočet použijte
hypoteční kalkulačku pro výpočet výše.. Účelů, které hypotéka spravuje, je hned několik: koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, financování výstavby, nemovitosti aj., slouží zpětnému proplacení prostředků daných do nemovitosti atd.
Minimální výše bývá limitována hranicí 100 000 Kč, ale maximální výše omezená není. Žadatel však musí platit úrokové sazby řádně a včas. Existují tří druhy splácení - anuitní, progresivní a degresivní. Anuitní znamená, že platíte po celou dobu stejnou částku.
Další dva způsoby se liší jen ve způsobu placení. U progresivního platíte nejprve méně a postupně splátky zvyšujete, u degresivního je to přesně naopak.
Hodnocení článku:
3,8/
5 hvězdiček -
publikoval Ing. Jan Koudel,
Aktualizováno 10. srpen 2012