Bankovní registr dlužníků

Úvod » Další produkty » Registr dlužníků

REGISTR DLUŽNÍKŮ

informace o bankovním a nebankovním registru dlužníků

Bankovní registr klientských informací (BRKI)

Tento registr byl založen roku 2002. České banky si pomocí něj vyměnují informace o důvěryhodnosti a bonitě klientů.


Jak registr dlužníků funguje

Centrální registr dlužníku (CERD) je systém, ve kterém je možno hledat nesplacené závazky subjektů (ekonomických) které jsou registrovány v České republice a jsou propojeny s registry v Evropské unii a USA. Dále je centrální registr napojen na další země prostřednictvím mezinárodního Centrálního registru dlužníku a také s národními podsystémy NRKI a BRKI.

Centrální registr dlužníků zprostředkovává zobrazení pozitivních i negativních údajů, které jsou vedeny v jednotlivých registrech (tzv. zdrojových registrech)
Kdo užívá nyní BRKI:
Česká spořitelna, Československá obchodní banka, GE Money Bank, HVB Bank Czech Republic, Komerční banka, Živnostenská banka, Raiffeisenbank, eBanka, Hypoteční banka, Citibank, Českomoravská stavební spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Wüstenrot - stavební spořitelna, BAWAG Bank CZ, Wüstenrot hypoteční banka, Raiffeisen stavební spořitelna, HYPO stavební spořitelna, Modrá pyramida stavební spořitelna, Volksbank CZ a Oberbank AG pobočka Česká republika.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI)

Byl založečn roku 2004. Jeho účelem je vzájemnému informování věřitelských subjektů o údajích vypovídajících o bonitě, platební morálce a důvěryhodnosti jejich klientů.

Aktuální uživatelé NRKI
ČSOB Leasing, GE Money Auto, GE Money Multiservis, CAC LEASING, Santander Consumer Finance, ŠkoFIN, s Autoleasing, Leasing České spořitelny, Renault Leasing CZ, D.S. Leasing, Credium, Toyota Financial Services Czech, PSA Finance Česká republika, s Autoúvěr, S MORAVA Leasing, UNILEASING, D. S. Leasing Full service a Agro leasing J. Hradec.

Problémy u registru dlužníků

Problémy se týkají hlavně u zájemců o hypotéku. V úvěrovém registru lze podrobně vidět limit vašich kreditních karet. Limit Vám banky počítají jako možnou splátku, kdw je Váš měsíční příjem snížen o 10% z výše vašich úvěrových limitů z kreditních karet.

Více informací o registru dlužníků

Registr dlužníků je obrovská databáze, která slouží ke kontrole financí, respektive, zda všichni spotřebitel, kteří využívají bankovní či nebankovní úvěrové produkty, plní své závazky vůči druhým. Tento registr slouží např. státním institucím a bankám. Subjekty tak mohou lépe a efektivněji vymáhat pohledávky a posuzovat, zda žadateli poskytnou úvěr. V registru se nachází údaje o soukromých i právnických osobách. Kromě jmen databáze obsahuje konkrétní adresy sídel, IČ, nebo informace o tom, zda je firma nebo subjekt v likvidačním řízení.
Poradna pro vás

Napište si do naší poradny a nechte si poradit, nebo poraďte ostatním...


Registr dlužníků 2008 - 2023 | Registr dlužníků | O webu | Partneři