PŮJČKY NA SMĚNKU bez poplatku a bez podvodu ihned nonstop do 24 hodin soukromé bez nahlížení do registru (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava,...)

Úvod » Půjčky » Půjčky na směnku

PŮJČKY NA SMĚNKU ihned

bez poplatku a bez podvodu nonstop do 24 hodin

Chcete-li rychle získat peníze, tak jedním z řešení je půjčka na směnku. U směnek rozlišujeme cizí a vlastní. Směnkou rozumíme cenný papír, ve kterém výstavce slibuje zaplacení určité osobě ( v tomto případě jde o směnku vlatní), nebo dá příkaz jiné osobě zaplatit směnečnou částku (v tomto případě směnka cizí).

Směnky musejí být vystaveny ve formě, která je předepsaná zákonem a musejí obsahovat všechny náležitosti potřebné pro platnost směnky. Chybí-li ve směnce některá z náležitostí, potom je směnka neplatná. Když výstavce slibuje zaplacení směnky v určitý čas a místě - jedná se o směnku vlastní. Je-li přikázáno třetí osobě vyplacení směnky v určitém čase a místě pak jde o směnku cizí. Nepřejetí, nebo neplacení směnky, musí být formou veřejné listiny. Pří půjčování na směnku platí že je třeba půjčku dobře zvážit, protože osoby podepisující směnku se stávají dlužníky a při neschopnosti splácet úvěr může dojít k exekuci majetku.

Půjčky na směnku

Půjčit si není snadné. Obzvlášť v době krize. Bankovní společnosti se nechtějí vázat na své klienty horentními sumami. Jak tuto nemilou situaci co nejlépe vyřešit? Výchozím bodem by mohla být půjčka na směnku.
Co je to ta směnka?
Směnka je cenný papír, který umožňuje držiteli domáhat se po dlužníkovi zaplacení stanovené peněžní sumy v konkrétně stanoveném čase a místě. K těmto pokynům se dlužník zavázal při podpisu na směnku. Jedná se tedy o platební a úvěrový nástroj, jenž rozvíjí vztah dlužníkem a věřitelem. Směnka přináší majiteli celou řadou výhod. Nespornou výhodou směnky je vymahatelnost.

Vymahatelnost půjčky na směnku je jednoduchá a rychlá. Majitel směnky může v případě konfliktu domáhat svých práv, a to prostřednictvím doložení směnky. Může tak učinit, jak soudu, tak prostřednictvím rozhodčího řízení. Soud vydá platební rozkaz. Dlužník má pak 3 dny na uhrazení dlužné částky a náklady soudního řízení.
Nevýhodou může být u této půjčky vyšší úrok. Před podpisem si pečlivě prostudujte pokyny stanovené ve smlouvě.

U půjčky na směnku musí směnka obsahovat:

  • údaj splatnosti
  • údaj místa, kde má být placeno
  • bezpodmínečný příkaz zaplatit určitou peněžitou sumu
  • označení, že jde o směnku, pojaté do vlastního textu listiny a vyjádřené v jazyku, v kterém je tato listina sepsána
  • jméno toho, kdo má platit (směnečníka)
  • jméno toho, komu nebo na jehož řad má být placeno
  • podpis výstavce
  • místo a datum a vystavení směnky
Hodnocení článku:
4.4/ 5 hvězdiček - publikoval ,
Aktualizováno 10. červenec 2012
Poradna pro vás

Napište si do naší poradny a nechte si poradit, nebo poraďte ostatním...
PŮJČKY NA SMĚNKU bez poplatku a bez podvodu ihned nonstop do 24 hodin 2008 - 2023 | O webu | Partneři