Pojištění domáctností

Úvod » Pojištění » Pojištění domáctností

POJIŠTĚNÍ DOMÁCTNOSTÍ

informace o pojištění domáctnosti

Na rozdíl od povinného ručení auta, je havarijní pojištění nepovinné a dobrovolné. Havarijní pojistka pokrývá škody způsobené na vašem vlastním vozidle, škody způsobené neúmyslně Vámi na vašem vozidle, krádeži vašeho vozidla a také škodám způsobené živelnými pohromami.

Vlastníte-li starší vůz a někdo do vás nabourá, často je výhodnější řešit pojistnou událost přmo z vaší havarijní pojistky, než z povinného ručení toho kdo vás naboural. Přihlíží se totiž k amortizaci vůči stáři vašeho vozu. Havarijní pojištění platí pouze zvolenou spoluúčast.

Pojištění domácnosti

Domácnost by měla být místem, ve kterém se cítíme bezpečně. Aby tomu tak bylo, napomáhá populární produkt s názvem pojištění domácnosti. Tato forma pojištění zahrnuje širokou škálu připojištění jakékoliv domácnosti, bez ohledu na to, zda je jedná o byt, garsonku nebo rodinný dům.

Pojištění se vztahuje nábytek, spotřebiče, oblečení, šperky, neobytné prostory jako jsou garáže, sklepy, půdy, pevné zabudované součásti a další. Předmětem je i pojištění v rámci poškození domácími mazlíčky. Samozřejmostí je zahrnutí pojištění samotného vlastníka a osob, které v domácnosti výlučně žijí.

Patříte-li mezi osoby, které jsou celý rok jednou nohou mimo domov, mělo by pro vás být pojištění domácnosti povinné. Ať už se v době vaší nepřítomnosti stane cokoliv, pojišťovna vám vzniklé škody do koruny nahradí. 3
Hodnocení článku:
2/ 5 hvězdiček - publikoval ,
Aktualizováno 10. září 2012
Poradna pro vás

Napište si do naší poradny a nechte si poradit, nebo poraďte ostatním...


Úvěry a půjčky 2008 | O webu | Partneři