Leasing automobilů

Úvod » Úvěry » Leasing automobilů

LEASING AUTOMOBILŮ

informace o leasingu automobilů

Leasing automobilu a dopravní techniky je finančním produktem u kterého je třeba dobře zvážit jeho uzavření. Rozdíly v úrokových sazbách a pojištění mnohdy můžou dosahovat někdy i desítek tisíc korun za dobu trvání leasingu. Pozor terdy na předražené produkty prodejců aut a techniky.

Pomocí leasingu automobilů je u nás pořizováno velké množství nových automobilů - jedná se tedy o jednu z nejpoužívanějších forem financování a nákupu v případě že nemáte okamžitou hotovost. V tu chvíli přichází na řady využitá leasingové společnosti.

Jak leasing funguje

Automobil zakoupí leasingová společnost do vlastního majetku pomocí vlastních finančních zdrojů. Leasingová společnost vám poté automobil "pronajímá" a vy jí v měsíčních pravidelných splátkách platíte. Akontace je první zvýšená splátka - obvykle v procentech z kupní ceny.

Leasing lze většinou uzavřít na dobu tří až pěti let dle dohody. Po skončení dohodnutého období, vám leasingová společnost auto prodává za zůstatkovou cenu. Leasingová společnost je po celou dobu splácení majitelem vozidla. Po splacení přecházejí vlastnická práva na vás jako majitele vozidla.

Leasingem automobilů lze financovat:

  • Osobní a užitkové automobily
  • Nákladní automobily
  • Speciální, stavební, manipulační techniku
  • Motorky
Poradna pro vás

Napište si do naší poradny a nechte si poradit, nebo poraďte ostatním...


Úvěry a půjčky 2008 | O webu | Partneři